EKOGROSZEK

Ekogroszek to paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego
i przeznaczone do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych. Wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (poniżej 0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Na skutek tego podczas spalania wytwarzane są również niewielkie ilości tlenków siarki a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu pieców retortowych, mała jest również ilość powstającego tlenku węgla.

Rozmiary ziaren od 0,5 cm do 2,5 cm pozwalają stosować automatyczne dozowniki węgla.

Ekogroszek jest sprzedawany w wygodnych w użytkowaniu workach 25kg, sprzedaż workowanego ekogroszku prowadzi się na paletach po 40 worków (1000kg) lub pojedynczo. Worki są zaniklowane co zapobiega wysuszeniu/zamoczeniu się opału oraz zapobiega ewentualnym oszustwom polegających na mieszaniu dobrego ekogroszku np. z miałem czy niskiej jakości ekogroszkiem

 

CECHY EKOGROSZKU

 • wartośc opałowa powyżej 26 000 kJ/kg , Qai
 • granulacja: 5-25mm
 • spiekalność 0%, Ri
 • zawartość popiołu poniżej 6% Ar
 • zawartość siarki poniżej 0,6% Srt
 • wilgotność 4,5%

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ EKOGROSZEK?

 1. Stosujac ekogroszek przyczyniasz sie bezposrednio do zmniejszenia ilosci emisjowanych gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej co ma pozytywny wplyw na klimat.
 2. Ekogroszek jest relatywnie bardzo tanim paliwem opalowym od którego nizsza cene ma tylko mial który jednak emituje kilka razy wiecej szkodliwych substancji podczas spalania.
 3. Ekogroszek nie traci swojej kalorycznosci i posiada bardzo duza wydajnosc spalania przez co mozna ekogroszek uznac za proporcjonalne paliwo opalowe pod wzgledem ceny i rachunku ekologicznego.
 4. Ekogroszek mozna latwo i bardzo tanio skladowac kiedy jest on zapakowany do wygodnych w uzyciu workach 25KG.
 5. Ekogroszek ma gwarancje odpowiedniej wagi o ile jest on oczywiscie zapakowany w workach specjalnie do tego przystosowanych.
 6. Stosowanie ekogroszku w kotlach z paleniskami retrotowymi jest bardzo wygodne poniewaz ogranicza sie do kilku prostych czynnosci bez wiekszego wysilku.
 7. Warto jesy równiez podkreslic, fakt iz kotly retortowe sa o okolo 50% tansze w eksploatacji od tradycyjnych kotlów weglowych co ma równiez wplyw na koszty ogrzewania.
© EKO-OPAŁ 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
stat4u